ویکی‌پدیای فرانسوی

ویکی‌پدیای فرانسوی (به فرانسوی: Wikipédia en français) نسخهٔ زبان فرانسوی دانشنامه آزاد ویکی‌پدیا این نسخه در ماه اوت سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرد و در نوامبر ۲۰۰۵ به بیش از ۲۰۰٬۰۰۰ مقاله دست یافت. شمار مقالات این دانش‌نامه در روز ۲۲ آوریل سال ۲۰۰۷ میلادی بیش از ۴۷۹ هزار و ۸۵۵ مقاله بوده‌است. این نسخه پنجمین زبان ویکی‌پدیا از نظر شمار نوشتارها و سومین زبان پس از انگلیسی و آلمانی از نظر ویرایش‌ها است.

ویکی‌پدیای فرانسوی
تصویری از صفحه نخست ویکی‌پدیای فرانسوی
گونه وبگاه
دانشنامه برخط
در دسترس بهفرانسوی
مالکبنیاد ویکی‌مدیا
نشانی
تجاری؟خیر
راه‌اندازی۲۳ مارس ۲۰۰۱

تاریخچه:

  • در ۲۳ مهٔ ۲۰۱۱، این دانشنامه با بیش از ۱ میلیون و ۱۰۶ هزار مقاله در رده سومین زبان ویکی‌پدیاها بوده‌است.[1]
  • در ۱ مه ۲۰۲۰م، با بیش از ۲ میلیون مقاله، پنجمین ویکی‌پدیا از نظر تعداد مقالات پس از انگلیسی، سینوگبانونی، سوئدی و آلمانی بود.

ویکی‌پدیای فرانسوی، هم‌اکنون ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی، تعداد ۴٬۱۱۷٬۵۹۹ کاربرِ ثبت‌نام‌کرده، ۱۵۶ مدیر، و ۲٬۳۳۶٬۶۷۵ مقاله دارد.

آمار

شرکت سنجش مخاطب مدیامتری در سال ۲۰۰۷ اقدام به پرس و جو از ۸٬۵۰۰ کاربر فرانسوی به‌طور نمونه کرد که به اینترنت در خانه یا در محیط کار دسترسی داشتند. مشخص شد ویکی‌پدیای فرانسوی در ماه ژوئن ۲۰۰۷ بالغ بر ۷٬۹۱۰٬۰۰۰ بازدیدکننده یکتا داشته‌است (در مقایسه با ۴٬۵۰۰٬۰۰۰ در ماه مشابه سال قبل) که آن را به ۱۲امین وبگاه پربازدید در فرانسه تبدیل کرده‌است. در اوت ۲۰۱۱ ویکی‌پدیای فرانسوی ۷امین وبگاه پربازدید در فرانسه بود که ماهیانه نزدیک به ۱۶ میلیون بازدیدکننده یکتا داشت.

پیوند به بیرون

در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ ویکی‌پدیای فرانسوی موجود است.

منابع

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.