سید اسماعیل داودی شمسی

سید اسماعیل داودی شمسی متولد بهمن ۱۳۲۴ فعال سیاسی و نماینده دوره‌های سوم و چهارم از اردکان یزد[1][2] و معاون نخست وزیر رئیس سابق تربیت بدنی است.

تولد و تحصیلات

داودی شمسی متولد بهمن ۱۳۲۴ در یکی از روستاهای یزد است و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در یزد و مدرک لیسانس را از دانشگاه اصفهان اخذ کرد.[3]

فعالیت‌ها و سمت‌ها بعد از انقلاب

اولین حضور اسماعیل داودی شمسی به عنوان مسوول مالی و پرسنلی سپاه با حکم بهشتی صورت گرفت پس از آن اسماعیل داودی در کابینه‌های مختلف سمت‌های گوناگون سیاسی را بر عهده گرفت. در زمان حضور مهدوی کنی به عنوان وزیر کشور در کابینه رجایی او معاون سیاسی وزارت کشور بود و بعد از آن به سمت استانداری اصفهان انتخاب شد.[4] او در سال ۱۳۶۱ به سمت معاون نخست وزیر و رئیس سازمان تربیت بدنی و رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب شد. او در سال ۱۳۶۱ به سمت معاون نخست وزیر و رئیس سازمان تربیت بدنی و رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب شد.[5] سپس معاون میرحسین موسوی در امور نهادها شده و بعد از آن در دوره‌های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی فعالیت کرد.[1] در دوره ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به عنوان قایم مقام محسن مهرعلیزاده (معاون رئیس‌جمهوری و رئیس وقت سازمان تربیت بدنی انتخاب شد.


نمایندگی مجلس

سیداسماعیل داودی شمسی در دوره‌های سوم و چهارم از حوزه‌های میبد و اردکان در استان یزد وارد مجلس شورای اسلامی شد. او در هر دو دوره توانست با کسب آراء لازم در دور اول به مجلس راه یابد.

دوره نمایندگیرایدرصد آراء
سوم۲۵٬۶۳۰۴۷٫۷۰
چهارم۳۳٬۵۶۳۶۸

[1][2]

منابع

  1. «سید اسماعیل داودی شمسی». موج حضور. دریافت‌شده در ۱۴ فوریه ۲۰۱۷.
  2. «سید اسماعیل داودی شمسی». مرکز پژوهش‌های مجلس. دریافت‌شده در ۱۴ فوریه ۲۰۱۷.
  3. «روستازاده‌ای در یزد». دریافت‌شده در ۱۴ فوریه ۲۰۱۷.
  4. «نگاهی گذرا به تاریخچه رؤسای ورزش کشور - قسمت دوم». دریافت‌شده در ۱۴ فوریه ۲۰۱۷.
  5. «راز سکوت امثال اسماعیل داوودی شمسی!». دریافت‌شده در ۱۴ فوریه ۲۰۱۷.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.