از زمین تا کره ماه

از زمین تا کره ماه (فرانسوی: De la terre à la lune) که در فارسی بیشتر به سفر به ماه معروف است رمانی در سبک علمی–تخیلی است که توسط ژول ورن نویسنده بزرگ فرانسوی نوشته شده و در سال ۱۸۶۵ به چاپ رسیده‌است.

از زمین تا کره ماه
جلد اولین نسخه ترجمه انگلیسی
نویسنده(ها)ژول ورن
عنوان اصلیDe la terre à la lune
تصویرگر(ها)آنری دو مونتو
کشورفرانسه
زبانفرانسوی
مجموعهچهارمین داستان از مجموعهٔ سفرهای شگفت‌انگیز
گونه(های) ادبیعلمی–تخیلی رمان
ناشرپیر-ژول اتزل
تاریخ نشر
۱۸۶۵
انتشار به انگلیسی
۱۸۶۷
گونه رسانهچاپی (Hardback)
پس ازسفر به مرکز زمین 
پیش ازفرزندان کاپیتان گرانت 

سفر به ماه، یکی از شاهکارهای ژول ورن است چرا که او قبل از این که بشر موفق به سفر به ماه شود، این کتاب را نوشته‌است. از آن زمان که انسان ماه را به عنوان کره‌ای دیگر شناخت، آرزوی پرواز خود را با آرزوی دستیابی به تنها قمر زمین عجین ساخت اما سال‌های بسیاری نیاز بود. حتی از زمانی که ژول ورن در داستان خود انسان را به ماه رساند نیز مدت‌ها گذشت تا بالاخره این رؤیای انسان به حقیقت پیوست.

این اثر در سال ۱۳۳۷ توسط حدادی به فارسی برگردانده شده‌است.

جستارهای وابسته

منابع

    • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «From the Earth to the Moon». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۵.
    • https://web.archive.org/web/20160304132611/http://www.lib.ir/book/33141892/از-زمین-تا-كره-ماه/. بایگانی‌شده از اصلی در ۴ مارس ۲۰۱۶. پارامتر |عنوان= یا |title= ناموجود یا خالی (کمک)

    پیوند به بیرون

    در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ از زمین تا کره ماه موجود است.
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.